Přejít na obsah

ZUŠ Open dnes začíná slavnostním koncertemStejně jako v minulých letech, i letos se naše škola zapojuje do celorepublikové akce ZUŠ Open. Pod záštitou Nadačního fondu Magdaleny Kožené se ZUŠ prezentují veřejnosti již po osmé. Naše ZUŠ pod touto hlavičkou uvede dva koncerty a tři divadelní inscenace a také se připojí k ZUŠ Open Pardubického kraje v klášteře na Hoře Matky Boží u Králík.

Dnes, 23. května se v Roškotově divadle koná slavnostní koncert „Decapoda a její hosté“, který je vyvrcholením reciproční návštěvy partnerského symfonického orchestru z německého St. Georgen. 30. května se sejdeme na slavnosti „Mezi sloupy“, která patří k nejdůležitějším a nejpopulárnějším akcím naší školy, kdy se prezentují všechny umělecké obory. Slavnost se koná tradičně v prostranství před budovou naší školy, kde se nachází pomyslné venkovní pódium, které charakterizují zmíněné dva sloupy. Na tento prostor navazuje park Kociánka, který každoročně zaplní davy posluchačů a diváků, kteří přijdou obdivovat umělecké výkony našich žáků. Součástí naší slavnosti jsou taneční vystoupení, výstavy, představení, hudební vystoupení sólistů, souborů, komorních uskupení a orchestrů naší školy, mezi kterými dominuje symfonický orchestr Decapoda. Program je většinou zakončen žáky tanečního oddělení, kteří představují choreografie z jejich celovečerního představení „Tančíme pro radost“, který v roce 2024 slaví krásné 45. narozeniny. Vstupné na obě akce je dobrovolné.

Srdečně vás zveme také na celodenní program připravený základními uměleckými školami Pardubického kraje a hostů do jedinečného prostředí – do kláštera na Hoře Matky Boží nedaleko Králík. V průběhu dne se vám svým uměním představí žáci hudebních, tanečních, výtvarných i literárně-dramatických oborů zapojených škol. Do tvorby ve výtvarných dílnách se můžete zapojit i vy.

Literárně-dramatický obor v rámci ZUŠ Open uvede :
dne 24. 5. 2024 premiéru autroské inscenace „Zachraňme divadlo“
dne 31. 5. 2024 premiéru inscenace „Lázeň perlivá“ francozského dramatika Patricka Haudecoeura.
dne 3. 6. 2024 premiéru autroské inscenace „Pod hladinou“

Detailní informace o ZUŠ Open najdete zde:
https://www.zusopen.cz/program/mezi-sloupy/