Přejít na obsah

Návštěva z Německa opět na naší školeV pondělí odpoledne dorazila do Ústí vzácná návštěva – symfonický orchestr Profilorchester složený ze studentů gymnázia v německém městě St. Georgen. Jedná se o partnerský orchestr naší Decapody, se kterým nás pojí dlouholeté přátelství. První návštěva Profilorchestru v Ústí nad Orlicí se uskutečnila již v roce 2015, v těchto dnech jsou tu potřetí. Dvakrát vycestovala Decapoda do Německa, další návštěva je v plánu v příštím roce.

Naši hosté absolvovali v úterý přijetí starostou na radnici a hudebně-historickou procházku po městě, odpoledne se pak i s Decapodou přesunuli do Neratova, kde v místním kostele odehráli krásný koncert. Návštěvníci dobrovolným vstupným podpořili místní Sdružení Neratov částkou téměř 3000,-. Toto místo s pohnutou historií našim přátelům učarovalo hned při první návštěvě a od té doby se vždy snažíme zorganizovat tam společným koncert, i pro podporu symboliky česko-německé spolupráce.

Ve středu odehrají dva dopolední koncerty pro studenty ústeckého gymnázia a odpoledne je čeká výlet do Potštejna. Čtvrteční dopoledne stráví němečtí muzikanti ve školách svých hostitelů, odpoledne si prohlédnou výrobnu vlajek a praporů Velebný&Fam. Večer pak bude ve znamení slavnostního koncertu, který symbolicky uzavře tuto návštěvu a zároveň pro naši školu odstartuje akci ZUŠ Open, představí se na něm oba partnerské orchestry. Poslední den návštěvy stráví naši hosté na výletě v Litomyšli a po večerní rozlučkové party je čeká noční cesta domů.

Reciproční pobyt by nebylo možné uskutečnit bez podpory partnerů.


Velký dík také patří Dušanovi Špitálskému za veškeré překlady, tlumočení a uvádění koncertů.